​Kanada`lı milletvekili, hükümetini Azerbaycan`ın saldırganlığını kınamaya çağırdı - Gündem
19 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

13 Aralık 2017  

​Kanada`lı milletvekili, hükümetini Azerbaycan`ın saldırganlığını kınamaya çağırdı

​Kanada`lı milletvekili, hükümetini Azerbaycan`ın saldırganlığını kınamaya çağırdı ​Kanada`lı milletvekili, hükümetini Azerbaycan`ın saldırganlığını kınamaya çağırdı
Kanada Parlamentosu milletvekili Tony Clement, ülke hükümetini, Azerbaycan tarafından Dağlık Karabağ'a (Artsakh) uygulanan şiddeti kınamaya çağırdı. 11 Aralık'ta Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle konuşma yapan Clement, insan hakları ihlalinin örneği olarak Artsakh Cumhuriyeti'ne karşı Azerbaycan'ın saldırılarına değinmek istediğini dile getirdi.

"Yazın "One Free World International" kurumu ile bölgeyi ziyaret ederek bu çatışmaya, tek istekleri barış içinde yaşamak olan insanların zarar gördüğü insan hakları kaba ihlallerine şahsen tanıklık ettim. Biz, çatışma nedeniyle evlatlarını kaybeden annelerle karşılaştık. Ben anlatılmaz acılara tanıklık ettim" şeklinde konuşan milletvekili, tek isteğinin Karabağ'ı barış ve refah içinde görmek olduğunu sözlerine ekledi.

Dağlık Karabağ çatışmasının normalleştirilmesiyle Kanada'nın da üyesi olduğu AGİT'in ilgilendiğini hatırlatan Clement, "Kanada hükümetini, sözkonusu bölgede insan haklarının ihlallerini kınamaya ve gelecekte çatışmanın tırmanmasını önlemek amacıyla AGİT ile beraber çalışmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+