​Aznavour: 100 yaşıma kadar sahnede olmamı istiyorum - Gündem
23 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

15 Aralık 2017  

​Aznavour: 100 yaşıma kadar sahnede olmamı istiyorum

​Aznavour: 100 yaşıma kadar sahnede olmamı istiyorum ​Aznavour: 100 yaşıma kadar sahnede olmamı istiyorum
93 yaşındaki efsanevi Ermeni şansonye Charles Aznavour, ilk kez Bercy'de konser verdi. Pressreader.comʹe konser öncesi mülakatta Aznavour duygular, kendine endişelenen meseleler ve programlardan bahsetti.

Aznavour Fransaʹnın en büyük salonunun sahnesinde konser vermesinin kendisini artık korkutmasını söyledi. 93 yaşındaki şarkıcı kendisinden iki kat küçük insalardan da çok enerjik. Aznavur yaşına bakmayarak son yedi yılda ara veren Fransa turuna başlıyor. Yeni albüm hazırlıklarına devam eden şansonye yeni şarkılarla da ilgileniyor.

Kitaplardan bahseden Aznavour Balzac, Dumas ve Hugoʹnun bütün eserlerinin okuduğunu, Anatole Franceʹın ise bütün kitaplarının aldığını ancak daha okuyamadığını belirttı. Şarkıcı okumasının kendine toplum arasında parlamak için değil, çalışmak için gerek.

Bob Dylanʹa Nobel Ödülü verildiğine değinen Aznavour, Dylan'ın Anglo-American şarkı sanatında başka bir dili getirdiğini ve bu ödüle hak ettiğini söyledi.

Seyirci sizin yöneticisi mi acaba? Sorusunu cevaplayan Aznavour “Ben oldkça serbest bir inasnın ve hayatımın sonuna kadar böyle kalmaya çalışacağım. Ben istediğimi yazıyorum, istediğim şekilde yazıyorum ve istediğim cümleleri kullanıyorum. Benim için önemli olan hiç kimsenin yazamadığı bir şarkı yazmasıdırʹʹ dedi.

Son yıllarda hayatında çok şey değitiğini söyleyen Avnavour “Kendimle gurur duyduğuma zorlayan her şeyden kurtuldum. Eğer 25 yaşındayken sahip olduğun her şeyle gurur duyarsan bu normaldır. Ancak bundan sonra bambaşka olmalısın. Sadece kendini düşünen bir artistin karısının hayatını düşünebiliyor musunuz?” dedi.

Aznavour 100 yaşına kadar sahnede olmasını istediğini ve umduğunu söyledi. Kendisinin sahne hayatına devam eden en yaşlı şarkıcının olduğunu vurgulayan Aznavour yeni albüm hazırladığını ve albümda farklı konulardan, toplumsal meselelerden ve yaşından bahsetmeye umduğunu söyledi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+