​Rus milltevekili: Karabağ’ın Azerbaycan’ın bünyesine girmesi imkansız - Gündem
17 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

20 Aralık 2017  

​Rus milltevekili: Karabağ’ın Azerbaycan’ın bünyesine girmesi imkansız

​Rus milltevekili: Karabağ’ın Azerbaycan’ın bünyesine girmesi imkansız ​Rus milltevekili: Karabağ’ın Azerbaycan’ın bünyesine girmesi imkansız
Rusya Devlet Duması (Parlamentosu) milletvekili Konstantin Zatulin yakın dönemde Dağlık Karabağ Sorununun çözüm sürecinde ilerleme yaşanacağını düşünmediğin bildirdi.

“Bence uzun bir süreçtir” diyen Zatulin “Azerbaycan’da ve özellikle yönetiminde bugün hakim olan görüşlere baktığımızda çözüm sürecinde bir ilerlemesnin beklenmesi güç” ifadesini kullandı. Zatulin’e göre kendisi ve meslektaşlarının en büyük istekleri, çatışmaların ve askeri operasyonların başlamamasıdır.

Rusya’nın bu konudaki faaliyetlerini değerlendiren Zatulin, Rusya’nın konuyla ilgili iki ve çok taraflı toplantılar düzenlemeler devam ettiğini bildirerek bugün yapabilecekleri tek şeyin ihtilafın iki tarafını askeri operasyonları başlatmasını önlemek olduğunu vurguladı.

Karabağ’a özgür bir bölge olarak baktığını dile getiren Zatulin “Karabağ’ın herhangi bir koşulda asla Azerbaycan'ın bünyesine girmesini düşünmüyorum. Bence bu kesinlikle imkansız” ifadelerini kullandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+