Tankian: İmha Niyetinde en zor olan, Soykırım`ı inkar eden konuşmaları duymaktı - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

22 Aralık 2017  

Tankian: İmha Niyetinde en zor olan, Soykırım`ı inkar eden konuşmaları duymaktı

Tankian: İmha Niyetinde en zor olan, Soykırım`ı inkar eden konuşmaları duymaktı Tankian: İmha Niyetinde en zor olan, Soykırım`ı inkar eden konuşmaları duymaktı
Amerikan "System of A Down" (SOAD) grubunun solisti Serj Tankian, "Rolling Stone" dergisine verdiği demeçte, Ermeni Soykırımı'nı anlatan "İmha Niyeti" (Intent to Destroy) filminden bahsetti. Film için müzik yazarken en zor olanın, Ermeni Soykırımı'nı inkar eden konuşmaları duymak olduğunu dile getiren Tankian.

"İmha Niyeti", Ermeni Soykırımı'nın inkarı hakkında inanılmaz bir belgesel filmidir. Bu film, ailem için çok değerlidir. Nenem ve dedem Soykırım'dan kurtulanlardandır. Ve ben, tüm kariyerim boyunca Soykırım ile bugün arasındaki bağdan bahsettim. Bu film için müzik yazmak zordu. Ben bu işe fazla duygular kattım ve Joe (Joe Berlinger, "İMha Niyeti" filmin yönetmeni) , filmdeki gelişmeleri müzik yardımıyla ifade edebildiğim için çok mutluydu. Bir belgesel ustası olan ve her zaman birbirne zıt yaklaşımlara değinen Joe, filmde Ermeni Soykırımı'nı inkar edenin konuşmalarına da eyr verdi, ve bu çok korkunç bir şeydir" şeklinde konuştu.

Ermeni Soykırımı hakkındaki bir diğer film olan "Söz"e ("The Promise") de değinen Tankian, bu filmdeki en etkili sahnenin, Christian Bale'nin canlandırdığı karakterin, otele girerek "onlar erkekleri öldürüyor, kadın ve çocukları çöllere tehcir ediyor" söylemesi olduğunu dile getirdi. Müzisyen, "Fİlmde bu sahnesadece 15 saniye sürüyor, fakat çok güçlüdur" yorumunu yaptı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+