​2018`de Ermenistan`dan Lyon ve Köln`e doğrudan uçuşlara başlanacak - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

27 Aralık 2017  

​2018`de Ermenistan`dan Lyon ve Köln`e doğrudan uçuşlara başlanacak

​2018`de Ermenistan`dan Lyon ve Köln`e doğrudan uçuşlara başlanacak ​2018`de Ermenistan`dan Lyon ve Köln`e doğrudan uçuşlara başlanacak
Ermenistan'ın "Armenia" havayolu şirketi, 2018 yılndan itibaren Avrupa'lı iki şehire düzenli uçuşlar gerçekleştirecek. Şirketin Genel Müdürü Robert Hovhannisyan, bu hedefle "Embraer 190" yolcu uçağı almak için harekete geçildiğini bildirdi.

Hovhannisyan, "2009 yılında üretilen bu uçak oldukça iyi durumdadır. Uçağın Ermenistan'a ulaşmasından sonra Avrupa'ya doğrudan uçuşlara başlayacağız. 19 Nisan'da Lyon'a, 23 Nisan'da ise Köln'e ilk uçuş yapılacak. Lyon ve Köln Havalimanları ile yapılan müzakerelerden sonra bize 3 yıl için yüzde 50 indirim sağlandı. "Zvartnots" da indirim yapmaya hazırdır, çünkü Avrupa'ya düzenli uçuşların başlamasını çok istiyorlar. " şeklinde konuştu.

Köln Havalimanı'nın, uçuşların ertelenmemesi durumunda Ermenistan için yüzde 70'lik indirim yapmaya bile hazır olduğunu bildiren müdür, "Bu şehirlerden, Fransa ve Almanya'da yaşayan Ermeniler dahil büyük sayıda turistler bekliyoruz. Ayrıca İsrail ile olduğu gibi oralardaki tur operatörleri de ilgilendirmeyi hedefliyoruz" yorumunu yaptı.

Hovhannisyan'a göre, her şeyin planına göre gerçekleşmesi durumunda hem kış, hem yaz aylarında haftalık iki defa uçuşlar yapılacak.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+