​Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi IŞİD üyesinin Ermenistan’a girişinin önlendiğini doğruladı - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

28 Aralık 2017  

​Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi IŞİD üyesinin Ermenistan’a girişinin önlendiğini doğruladı

​Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi IŞİD üyesinin Ermenistan’a girişinin önlendiğini doğruladı ​Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi IŞİD üyesinin Ermenistan’a girişinin önlendiğini doğruladı
Son günlerde Ermeni basınında, IŞİD üyesi olan yabancı bir kişinin Ermenistan’a girişinin önlenmesi hakkında yer alan haberler Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi (UGS) tarafından doğrulandı.

Ulusal Güvenlik Servisi yapılan açıklamasında “UGS birimleri tarafından alınan istihbarat üzere alınan tetbirleri sonucunda uluslararası terör örgütü ile bağları olmakla şüphelenen yabancı ülke vatandaşı olan bir kişinin Ermenistan’a girişi önlendi” kaydediliyor.

Terörle ilişkili kişilerin Ermenistan:a girişlerini önleyen tetbirlerinin devam etmesi için söz konusu olayla ilgili detaylar açıklanmadı.

Açıklamada sadece 2017 yılında yapılan teröre karşı operasyonlar sonucunda uluslararası terör örgütleri ile ilişkisi olduğundan şüphelenen yabancı ülkelerin vatandaşı olan 960 kişinin Ermenistan’a girişinin onlendiğini, 95 yabancının ise sınır denetimine alındığını belirtildi.

Farklı terör örgütlerin üyelerinin Ermenistan’a sızmaları önlemek amacıyla Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisinin diğer ülkelerin ilgili yapılarla işbirliğinde olduğunu da söylendi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+