​Dünya Yahudi Öğrenciler Birliği Ermeni Soykırımı`nı tanıdı - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

09 Ocak 2018  

​Dünya Yahudi Öğrenciler Birliği Ermeni Soykırımı`nı tanıdı

​Dünya Yahudi Öğrenciler Birliği Ermeni Soykırımı`nı tanıdı ​Dünya Yahudi Öğrenciler Birliği Ermeni Soykırımı`nı tanıdı
Dünya Yahudi Öğrenciler Birliği (WUJS) İsrail’de düzenlenen 44. Dünya Kongresi sırasında Ermeni Soykırımı’nı tanıdı.

Konuya değinen “Armenian Weekly” gazetesi, bu kararın Birlik için önemli bir adım olduğunu ve ırkçılığın tüm çeşitlerine karşı Birliğni verdiği mücadelenin yeni bir örneği olduğunu kaydetti.

İsrail Parlamentosu’nun, şimdiye kadar Ermeni Soykırımı’nı tanımadığını vurgulayan gazete, geçen yıl Parlamentonun Eğitim, Spor ve Kültür sorunlarından sorumlu Komisyonunun, Soykırım konulu kararın lehine oy verdiğini de hatırlattı.

Hatırlanacağı üzere, günler önce İsrail’li avukat Eitay Mack ile Ermeni Soykırımı’nı tanıyan tarihçi Yair Auron, ülkenin Dışişleri Bakanlığına başvurarak, Ermeni Soykırımı’nın tanınmaması konusunda Türkiye ile Azerbaycan’la yapılan olası anlaşmalar hakkında bilgi taleb’nde bulundu.

Başvuru metninde, 1915 tarihinde Osmanlı İmparatorluğu’nda yaşanan Ermeni Soykırmı’nın, Türkiye tarafından ısrarla inkar edildiği, Karabağ çatışması kapsamında Ermenistan ile savaşan Azerbaycan’ın ise Soykırım inkarında Türkiye’nin destekçisi ve müteffiği olduğu hatırlatıldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+