​Fransa’da Ermeni şarkıcıdan rezalet - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

10 Ocak 2018  

​Fransa’da Ermeni şarkıcıdan rezalet

​Fransa’da Ermeni şarkıcıdan rezalet ​Fransa’da Ermeni şarkıcıdan rezalet
Kendisi de bir göçmen olan Ermeni asıllı ünlü Fransız şarkıcı Charles Arnavour’un göçmenler için “Ayıklayıp işe yarayanları (!) alalım, aralarında işe yarar vardır mutlaka” şeklindeki sözleri tepki topladı.

93 yaşındaki Ermenistan doğumlu göçmen şarkıcı Charles Arnavour, devlet kanalı France 2’nin davetlisi olarak katıldığı programda eleştiri toplayan sözler sarf etti. Fransa’ya yeni gelen mültecilerin “ayıklanması” gerektiğini söyleyen Aznavour, “Aralarından ‘işe yarar’ ve ‘dahi’ olanları kaçırmayalım” dedi. “Elbette herkesi kabul edemeyiz, hem zor hem de normal değil” diyen Aznavour, “Ayıklayıp işe yarayanları alalım, aralarında işe yarar vardır mutlaka” diye konuştu. Aznavour’un bu sözleri ülke genelinde eleştiri topladı. 2008’den beri Ermenistan vatandaşlığına geçen ve bu ülkenin İsviçre Büyükelçiliğini de yürüten Aznavour’un bu sözlerine sosyal medyada tepki yağdı.

Kullanıcılar Twitter üzerinden Aznavour’un ifadelerini paylaşarak “midem bulanıyor”, “Aznavour ırkçı yüzünü gösterdi”, “Kendisinin nereden geldiğini unuttu”, “Vergisini İsviçre’ye kaçıran bu adamın dedikleri mülteci olarak onu kabul eden Marsilya şehrine hakarettir”, “Onursuz bir yorum” şeklinde yorumlar yapıldı. Bir kullanıcı, her fırsatta göçmen bir aileden geldiğini dile getiren şarkıcının, vergi kaçırmak ve kara para aklamak gibi amaçlarla Fransa dışına yerleşmeyi tercih ettiğini kaydederken, bir başkası ise “Aznavour, göçmen sorunu hakkında, göçmenleri seçerek almanın iyi olacağını söyledi. Bu insanlık dışı bir ifadedir” değerlendirmesinde bulunduBu haber mi.....e kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+