​Garo Paylan’dan, suikast açıklamaları ile ilgili Ankara Başsavcılığında ifade alındı - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

12 Ocak 2018  

​Garo Paylan’dan, suikast açıklamaları ile ilgili Ankara Başsavcılığında ifade alındı

​Garo Paylan’dan, suikast açıklamaları ile ilgili Ankara Başsavcılığında ifade alındı ​Garo Paylan’dan, suikast açıklamaları ile ilgili Ankara Başsavcılığında ifade alındı
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın, Türkiye dışında yaşayan akademisyen, gazeteci, siyasetçi, kanaat önderine yönelik suikast girişiminde bulunulacağına dair istihbarat aldıkları yönündeki açıklamaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesine başvuruldu.

Ermeni Milletvekili Paylan, 20 Aralık 2017’de TBMM’de yaptığı açıklamada, yurt dışında yaşayan bazı gazeteci ve akademisyenlerin hükümet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve medya tarafından ’vatan haini’ olarak hedef gösterildiğini, Türkiye merkezli bir yapının, bu kişilere yönelik suikast için harekete geçtiğini iddia etti.

Paylan, suikast yapılacak kişilerin bir listesi olduğunu ve bu konuda aldıkları bilgileri Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), emniyet ve hükümetin ilgili bakanlarına verdiklerini belirtti. Bu açıklamalar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Paylan’ı ifadesi için savcılığa davet etti.

Dün avukatıyla birlikte Ankara Adliyesi’ne gelen Paylan, savcılığa ifade verdi.

Paylan’ın ifadesinde, "Türkiye’de Hrant Dink gerçeği var. Kendisi arkadaşımdı. O dönemle hedef gösterildi.

Yurt dışına çıkmasını istedim ama gitmedi ve öldürüldü. Şimdi de aralarında Can Dündar’ın da bulunduğu bazı kişiler ve HDP’liler siyasiler ve medya tarafından hedef gösterildi. Almanya’dan bu kişilere suikast düzenleneceği yönünde duyumlar aldık. Bu konuda somut bir bilgi ve belge yok. Duyumlar üzerine açıklama yaptım" dediği belirtildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+