​ABD Kongre üyesi, ABD`yi, Artsakh ziyaretlerine izin vermeye çağırdı - Gündem
21 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

21 Ocak 2018  

​ABD Kongre üyesi, ABD`yi, Artsakh ziyaretlerine izin vermeye çağırdı

​ABD Kongre üyesi, ABD`yi, Artsakh ziyaretlerine izin vermeye çağırdı ​ABD Kongre üyesi, ABD`yi, Artsakh ziyaretlerine izin vermeye çağırdı
ABD Kongre üyesi, Kongre’deki Ermeni Komitesi’nin kurucusu Frank Pallone, Artsakh (Dağlık Karabağ) ziyaretleri konusunda yapay engelleri ortadan kaldırarak ABD ve Artsakh arasında serbest seyahat bağlantılarının kurulması yönünde diğer Kongre üyelerine yönelik çağrıda bulundu.

Amerika Ermeni Davası Konseyi’nden edinen bilgiye göre, “ABD-Artsakh seyahat ve bağlantı” başlıklı bir karar tasarısını sunan Pallone, “Artsakh’ta başarılı bir demokratik hükümet vardır, ve ABD ile diğer ülkeler ile ilişkilerine hiçbir şey engel olmamalı. Eylül’de Artsakh’a yaptığım ziyaret, son yıllarda Artsakh’ın elde ettiği büyük başarıları gzler önüne serdi. Ve benim gibi diğerlere de aynısını görmeye fırsat verilmeli. Artsakh gibi gelişmekte olan ülkeleri tanımamakla engel olmak yerine ABD, onları kabul edip resmi adımlarla destek vermeli” açıklamasını yaptı.

Amerika Ermeni Davası Konseyi tarafından desteklenen karar tasarısı, ABD’yi, tüm seviyelerde yetkililerin Artsakh ziyaretlerine ve ülkenin temsilcileri ile serbest bir şekilde ilişkilerin kurulmasına izin vermeye, Artsakh ile ABD yürütme ve yasama organlarının temsilcileri arasında temaslara yol açmaya çağırdı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+