​Paris’te Ermeni projesi olan TUMO örneğiyle eğitim merkez açılacak - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

23 Ocak 2018  

​Paris’te Ermeni projesi olan TUMO örneğiyle eğitim merkez açılacak

​Paris’te Ermeni projesi olan TUMO örneğiyle eğitim merkez açılacak ​Paris’te Ermeni projesi olan TUMO örneğiyle eğitim merkez açılacak
2018 yılında Frasna başkenti Paris’te Ermeni projesi olan Tumo yaratıcı teknolojiler merkezi örneğiyle merkez açılacak.

Çalışma ziyareti için Paris’te bulunan Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın görüştuğu Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Tumo merkezine hayran kaldığını dile getirerek Paris’te açılacağı merkezin Ermeni-Fransız dostluğunun yeni bir köprüsü olacağını vurguladı.

Görüşme esnasında Hidalgo Paris Ermeni toplumu hakkında övgü dolu sözlerle konuştu. Paris Ermenilerinin ülkenin siyasi ve kamu hayatında olduğu gibi şehrin gelişmesine büyük katıkda bulunduklarını dile getiren Hidalgo, Paris Ermenileri çeşitli alanlarda başarıya vardığını bildirdi.

TUMO yaratıcı teknolojiler merkezi 2011 yılında kapılarını 12-18 yaşındakı gençlere açtı. Ücretsiz eğitim veren merkez Simonian Eğitim Fonu desteğiyle açıldı. TUMO merkezi, ilk olarak Yerevan’da kuruldu, daha sonra Ermenistan’ın diğer şehirlerinde de faaliyet göstermeye başladı.

TUMO, öğrencilere okulda öğretilmeyen alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri geniş imkanlar sunuyor. TUMO, sanat ve teknolojiyi birleştirerek gençlere web tasarımı, tasarım, robotik, animasyon, film ve daha birçok konuda eğitim veriyor. TUMO, gençlerin yaratıcılığını destekleyen özgür bir atmosfer sunuyor. Atölye çalışmaları dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar tarafından, gönüllü olarak yaptırılıyor.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+