​Ermenistan Başbakanı İsviçreli iş adamlarına hitap etti: Gelin ve Ermenistan`da iş yapın - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

23 Ocak 2018  

​Ermenistan Başbakanı İsviçreli iş adamlarına hitap etti: Gelin ve Ermenistan`da iş yapın

​Ermenistan Başbakanı İsviçreli iş adamlarına hitap etti: Gelin ve Ermenistan`da iş yapın ​Ermenistan Başbakanı İsviçreli iş adamlarına hitap etti: Gelin ve Ermenistan`da iş yapın
Çalışma ziyareti için İsviçrede bulunan Ermenistan Başbakanı Karen Karapetyan için Zürih'te İsviçre-Ermenistan Ticaret Odası temsilcileri ve İsviçreli iş adamlarının katılımıyla çalıçma yemeği verildi.

Yemeğe katılanlara hitap eden Karapetyan ''Bugün Size ilettiğim masaj çok basit ve samimidir. Gelin ve Ermenistan'da iş yapın, gelin ve Ermenistan'da yatırım yapın. Ilkemiz iş ve yatırm yapmaya layık bir yerdir. Kamu yönetimi, vergi ve gümrük, eğitim gibi birçok alanda önemli reformlar yaptık, yerli ve yabancı yatırımları taşvik etme amacıyla iş ortamı ve atmosferi iyileştiriyoruz. Turizm alanı ile altyapıları alanında da adımlar atıyoruz'' dedi.

Başbakan Ermenistan ile İsviçre arasındaki ticaret hacmi 2017'de 2016'ya göre 3.5 kat artış gösterdiğini da belirtti.

Karapetyan ''Bana hangi alana yatırım yapmanız gerektiğini sorarsanız, bir takım alanlar olduğunu söyleyeceğim; tarım ve şarapçılık, IT ve yüksek teknolojiler, turizm, eczacılık, altyapı, enerji ve madencilik, mücevherat saatçilik vb. Evet, Ermenistan küçük bir ülkedir, ancak Ermenistan'la bağlı pazarları çok daha büyük. Ermenistan, 180 milyonluk piyasasına sahip olan bir ekonomik birlik olan AEB (Avrasya Ekonomik Birliği) üyesidir" diye belirtti.

Başbakan, Ermenistan'ın aynı zamanda 500 milyonluk pazarı olan Avrupa Birliği ile GSP+ sisteminin olduğu, en son ise AB ile Kapsamlı ve Geliştirilmiş Ortaklık Anlaşmasının imzaladığı da hatırlattı.

Karapetyan “Ermenistan'da üretim ve hizmet maliyeti yıksek değil, dolayısıyla Ermenistan'da yapılan ürünler AB'de rekabet edebilir” dedi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+