​Soykırım`a kurban giden Ermeni yazarların eserleri İtalya`da yayınlandı - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

23 Ocak 2018  

​Soykırım`a kurban giden Ermeni yazarların eserleri İtalya`da yayınlandı

​Soykırım`a kurban giden Ermeni yazarların eserleri İtalya`da yayınlandı ​Soykırım`a kurban giden Ermeni yazarların eserleri İtalya`da yayınlandı
Milano Kültür Merkezi, Ermeni Soykırımı’na kurban düşen Ermeni yazarlarının eserlerini ilk defa bir derlemede topladı. 2017 yılında yayınlanan kitap hakkında “Libeto” gazetesinde bir makale yayınlayan edebiyat eleştirmeni Marco Rispenti, “Kara çukur bile bir zamanlar yaşamış olanları yutamaz. Ve şimdi bu ayrı – ayrı sesler bir araya geldi” dedi.

Kitabın editörlüğünü yapan İtalya’lı Ermeni yazarı, Ermenistan’da daha çok "Tarlakuşları Çiftliği” adlı kitabıyla bilinen Antonia Arslan yaptı.

İtalya’da çoktan tanınan ve sevilen Daniel Varujan dışında bu kitapta yer alan hemen hemen tüm diğer yazarların eserleri, Italya’lı okurlarla ilk defa karşılaşacak. Kitapta, Siamanto, Ruben Sevak, Artaşes Harutyunyan, Karapet Ter-Sahakyan, Grigor Zohrap, Ruben Zardaryan, Tılkatintsi, Geğam Barseğyan ve diğerlerinin eserlerine yer verildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+