​Ünlü Ermeni önder Garegin Njdeh`in heykeli Bulgaristan`da yerleştirilecek - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

23 Ocak 2018  

​Ünlü Ermeni önder Garegin Njdeh`in heykeli Bulgaristan`da yerleştirilecek

​Ünlü Ermeni önder Garegin Njdeh`in heykeli Bulgaristan`da yerleştirilecek ​Ünlü Ermeni önder Garegin Njdeh`in heykeli Bulgaristan`da yerleştirilecek
Bulgaristan’ın Pliska şehrinde bulunan “Kiril Alfabesi Bahçesi” tarihi ve kültürel merkezinde Ermeni devlet adamı ve askeri öder Garegin Njdeh’in bronz heykeli yerleştirilecek.

Projenin fikir sahibi, Bulgaristan’da yaşayan Ermeni işadamı Karen Aleksanyan, farklı halkların ve ülkelerin 80’den fazla ünlü isimlerinin heykellerine yer verileceğini, Ermeni halkının ise ünlü bir isim olan Njdeh yardımıyla temsil edileceğini bildirdi.

Njdeh heykelinin en üst düzeyde yapılması için uzmanlarla fikir alışverişi yapmak hedefiyle son dönemde Ermenistan’ı ziyaret ettiğini bildiren Aleksanyan, Njdeh heykelinin büyük ihtimalle 2018 yaz aylarında yerleştirileceğini açıkladı.

“Kiril Alfabesi Bahçesi”, Kompleksi 2015 yılında açıldı.

Garegin Njdeh heykeli 25 Mayıs tarihinde Yerevan’da yerleştirildi. 28 Mayıs’ta yapılan açılış töreninde Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Yerevan Belediye Başkanı Taron Margaryan ve Njdeh’in torunu Armen Babayan katıldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+