​İran`a göre Türkiye güçlerinin Suriye topraklarında bulunması hukuka aykırıdır - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

25 Ocak 2018  

​İran`a göre Türkiye güçlerinin Suriye topraklarında bulunması hukuka aykırıdır

​İran`a göre Türkiye güçlerinin Suriye topraklarında bulunması hukuka aykırıdır ​İran`a göre Türkiye güçlerinin Suriye topraklarında bulunması hukuka aykırıdır
İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Yüksek Askeri Danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Türkiye'nin Afrin operasyonunu değerlendirdi. Türkiye'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonuna dair basın mensuplarının sorusunu cevaplayan Safevi, "ABD'nin yeni yıldaki ana stratejisinin bölgedeki çatışma alanlarını korumak" olduğunu dile getirdi.

Safevi, "ABD, 30 bin kişilik bir güç oluşturup Türkiye'nin güneyiyle Irak'ta Kürtler için otonom bir bölge kurmak istiyor. Diğer taraftan Kürtler bunun kalıcı olması için Akdeniz'e ulaşmaya ihtiyaçlarının olduğunu biliyor ve bu yüzden Afrin'i işgal ettiler. Kürtlerin bu hamlesi Suriye'nin milli egemenliğinin ihlaldir. Bize göre Türkiye ve ABD'nin de Suriye topraklarında bulunması hukuka aykırıdır. Suriye ordusu ve devleti buna tahammül etmeyecek " ifadelerini kullandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+