​Bakü’den Ermenilere mantık dışı suçlama - Gündem
24 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

25 Ocak 2018  

​Bakü’den Ermenilere mantık dışı suçlama

​Bakü’den Ermenilere mantık dışı suçlama ​Bakü’den Ermenilere mantık dışı suçlama
Rusya başkenti Moskova’daki Mega isimli AVM’de Azerbaycan devlet bayrağının renkleriyle ‘boyanmış’ çöp kutularının fotoğrafları sosyal medyada Azerbaycanlı kullanıcıların tepkisini topladı. Azerbaycanlılar, “Rengin önemi var” tabirinin yazılı olduğunu çöp kutularını Azerbaycan bayrağının renkleriyle boyaması kasıtlı olduğunu düşünüyor ve bununla Ermenileri suçluyor. Kayğıt, plastik ve çöp için ayrılan 3 bölümlü kutuların renkleri Azerbaycan’da politikacıların da ilgi odağı oldu.

Onlara göre yapılanların amacı Azerbaycan’da Rusya’ya karşı memnuniyetsizliğe yol açmaktır. ‘‘Yeni Azerbaycan Paritisi’’nden Rus-Azerbaycan parlamenterlerarası çalışma grubu üyesi Aydin Mirzazade ‘‘Çöp kutularının Azerbaycan bayrağının renkleriyle boyanması bizim için kaygı vericidir. Bu Azerbaycan’a karşı bir hakaret. Bence Rusya bu sorunu yakın zamanda çözecek’’ ifadelerini kullandı.

Bunun arkasında Azerbaycan’ı sevmeyen güçlerin olduğunu dile getiren Mirzazade, Diaspora Ermenilerini suçlayarak şöyle konuştu: ‘‘Sabotaj Azerbaycan’da Rusya’ya karşı hoşnutsuzluk yaratmayı hedefliyor. Belki de bunun nedeni Azerbaycan’ın Rusya’dan yine silah satın almasıdır. Diaspora Ermenilerinin bazi çerçeveleri iki ülke arasındaki dostluk ilşkilerini bu şekilde bozmak istiyor.’’

Azerbaycan’nın Moskova Büyükelçiliği’nin konuyla ilgilenmesini isteyen Mirzazade ‘‘Konu çözülmese resmi başvuruda bulunacağız. Ancak sorunun tam bügün de çözüleceğinden eminim’’ dedi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+