​Charles Aznavour: Eleştirmenleri dinleseydim şimdi burada olamazdım - Gündem
24 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

26 Ocak 2018  

​Charles Aznavour: Eleştirmenleri dinleseydim şimdi burada olamazdım

​Charles Aznavour: Eleştirmenleri dinleseydim şimdi burada olamazdım ​Charles Aznavour: Eleştirmenleri dinleseydim şimdi burada olamazdım
Fransa’lı Ermeni ünlü şansonye Charles Aznavour, seyircileriyle yaptığı konuşmada kendi hayatından bazı ayrıntılar paylaştı. 1936 yılında ilk kez Marsilya’da şarkı söylediğini anlatan Aznavour, “Siz henüz doğmamıştınız, ben çocuktum. Ben Marsilya’daki ilk şarkıcılardan biriydim” diye konuşuyor.

Hayatında ve kariyerinde eleştirilerin ve özellikle gazetecilerin rolüne de değinen şansonye, “Eğer ben eleştirmenleri dinleseydim, şuanda burada olamazdım. Fakat ben burdayım, onlarsa belki de artık vefat etmiştir.” dedi.

Aznavour’un konserlerni ve konuşmalarını anlatan “Laprovense.com”, şöyle yazıyor: “Seyirciler, Aziz biri için mumlar getirmiş gibi demetleri havaya kaldırarak sahneye yönlendi. Konser bitti. Charles Aznavour, bir asır yaşayan, dünyanın tüm uclarını gezen şarkılarını söyleyerek yaklaşık iki saat sahnedeydi. Evet, bazen sesi titriyordu, evet, hafızası her zaman şarkı sözlerini doğru hatırlamasına izin vermiyordu. Fakat 93 yaşında küçücük eksikliklere hakkı vardır.”

Ünlü Ermeni şansonyenin konser turuna “Lanouvellerepublique” da değindi. “Seyircilerine en güzel şarkılarını sunmak üzere her zaman büyük biir zevkle sahneye çıkıyor. Paris ve Lyon’dan sonra Aznavour’un turu devam ediyor. Marsilya’da en iyi şarkılarının kronolojisini sunduğu istisnai bir konser verdi.”

Kaynak, Aznavour’un uzun kariyeri boyunca parlayan diğer yıldızları da anımsatıyor. Bunlar arasında en dikkate değer isim, geleceğin ünlü şansonyesini ilk sahneye çıkaran Edith Piaf’tı. Her şeyden önce ortak geçmişleri ve ikisinin de birer “sokak çocuğu” oldukları nedeniyle Piaf tarafından desteklendiğini anlatan Aznavour, 94 yaşına yaklaşırken kendi hakkında şöyle diyor: “ben yaşlı değilim, yetişkinim. Bunlar farklı şeylerdir.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+