​İstanbul Ermenilerinden Patrikliği’nin Zeytin Dalı açıklamasına sert tepki: “Küçük düşürücü bir dav - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

26 Ocak 2018  

​İstanbul Ermenilerinden Patrikliği’nin Zeytin Dalı açıklamasına sert tepki: “Küçük düşürücü bir dav

​İstanbul Ermenilerinden Patrikliği’nin Zeytin Dalı açıklamasına sert tepki: “Küçük düşürücü bir dav ​İstanbul Ermenilerinden Patrikliği’nin Zeytin Dalı açıklamasına sert tepki: “Küçük düşürücü bir davranış”
Ermeni Agos gazetesinin editörü Bagrat Estukyan, Türkiye Ermenileri Patrikliği’nin TSK’nın Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nı destekler nitelikteki açıklamaları ile ilgili konuştu.

Estukyan, patrikhanenin her zaman iktidarı memnun etmeye çalıştığını ve bu adımının ise Türkiye’deki Ermenileri şoke ettiğini ve savundu.

Konuyla ilgili “Sputnik Armenia”ya konuşan Estukyan, "Ermeni patrikhanesi, Rum patrikhanesi gibi bu konuda hiçbir açıklama yapmamalıydı. Ancak birçok Ermeni'nin yaşadığı bölgeye düzenlenen bir operasyon hakkında başarılar diledi" ifadelerini kullandı.

Pakrikhanenin bu davranışın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirini kazanmak için özel olarak tasarlanmış olduğunu belirten Estukyan "Bu tür bir davranış özellikle de Ermeniler için küçük düşürücü. Patrikhane bu şekilde Türkiye'deki Ermenilerin statüsüne zarar verdi. Onlara soracak olursanız bunu Ermenilerin iyiliği için yaptıklarını söylerler, ancak gerçek bu değil" dedi.

Estukyan, Türkiye'deki Ermenilerin mesajı kınadığını ve kendi düşünceleriyle çeliştiği görüşünde olduğunu aktardı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+