​Rusya’da yasaklanan komedi film `Stalin`in Ölümü` Ermenistan’da vizyona girdi - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

29 Ocak 2018  

​Rusya’da yasaklanan komedi film `Stalin`in Ölümü` Ermenistan’da vizyona girdi

​Rusya’da yasaklanan komedi film `Stalin`in Ölümü` Ermenistan’da vizyona girdi ​Rusya’da yasaklanan komedi film `Stalin`in Ölümü` Ermenistan’da vizyona girdi
Komedi film “Stalinin ölümü” Ermenistan’daki sinemalara vizyona girdi. Böylelikle Avrasya Ekonomik Birliği (AEB) üyesi ülkeleri arasında filmin gösterimine izin veren tek ülke Ermenistan oldu.

Galasının 25 Ocak’ta yapıldığı film şu anda Yerevan’da iki sinama salonunda gösteriliyor.

Özellikle Rusya’da büyük tartışmalara yol açan film galadan 2 gün önce o ülkede yasaklandı.

Çarşamba günü gösterime girmesi planlanan filmi pazartesi günü izleyen Rus Kültür Bakanlığı yetkilileri "Sıkıcı, çirkin ve aşağılayıcı" olarak nitelendirdikleri filme verilen dağıtım iznini kaldırdı.

Bu yetkililer arasında bulunan Rusya Kültür Bakanlığı Danışma Konseyi'nin üyelerinden Yury Polyakov, filmin "ideolojik savaş" içeren mesajlar vermesinden şikayetçi oldu.

Film Beyaz Rusya’da da yasaklanırken Kazakistan ve Kırgızistan’ın sinemaları ise filmi gösterime almama kararı aldı.

AEB üyesi ülkelerinin yanısıra birkaç BDT (Bağımsız Devletler Teşkilatı) üyesi ülkelerinde de Stalin’in Ölümü filminin galası düzenlenemedi.

Fransız çizgi romancılar Fabien Nury ve Thierry Robin'in, İngiliz yönetmen Armando Iannucci tarafından beyaz perdeye aktarılan eseri "Stalin'in Ölümü", ülkeyi 30 yıldan uzun süre demir yumrukla yöneten Rus liderin hayatını kaybetmesiyle yakın çevresinin iktidarı ele geçirmek için giriştiği savaşı kara mizahla anlatıyor.

Yönetmen Iannucci'ye göre film, "Kremlin'de yaşananlarla ilgili bir komedi. İkidar savaşını, her ne pahasına olursa olsun hayatta kalma mücadelesini konu alıyor ve komedi büyük ölçüde karakterlerin paranoyasından doğuyor."

Filmin başrollerini Steve Buscemi, Jeffrey Tambor ve Jason Isaac gibi sinema dünyasının başarılı oyuncuları paylaşıyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+