”Kahramansınız!”: Paris Belediye Başkanı’ndan Garo Paylan’a madalya - Gündem
17 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

31 Ocak 2018  

”Kahramansınız!”: Paris Belediye Başkanı’ndan Garo Paylan’a madalya

”Kahramansınız!”: Paris Belediye Başkanı’ndan Garo Paylan’a madalya ”Kahramansınız!”: Paris Belediye Başkanı’ndan Garo Paylan’a madalya
Fransa Ermeni Örgütleri Eşgüdüm Konseyi (CCAF)’nin (CCAF) yıllık yemeğine katılan TBMM Ermeni milletvekili Garo Paylan’a Paris Belediye başkanı kahramanlık madalyası takdim etti.

CCAF yemeğine onur konuğu olarak davet edilen Paylan’a, Paris Belediye Meclisi adına madalyayı takdim eden Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo Paylan’ın bu takdire, gösterdiği cesareti için layik görüldüğünu söyledi.

Hidalgo , Garo Paylan’ın hayatını her gün tehlikeye atan, demokrasi ve insan hakları için mücadele veren bir kahraman olduğunu söyledi, madalyayı ise bu mücadelede Fransa’nın hep onun yanında olmasının simgesi olarak sundu.

Fransa Ermeni Örgütleri Eşgüdüm Konseyi’nin yıllık yemeği 30 Ocak’ta yapıldı. Yemeğe, Cumhurbaşkanı Macron, TBMM Ermeni milletvekili Garo Paylan, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Lyon Belediye Başkanı Georges Kepenkian, hükümet üyeleri, milletvekililer, Fransa Ermeni kuruluşları temsilcileri, dini önderler ve bakanlar katıldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+