​Diyarbakır’da Sasunlu Ermeni ‘‘Ararat Tandır Lavaş’’ fırını açtı - Gündem
15 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Արամազդ / Ժամ : Արփող

Gündem :

02 Şubat 2018  

​Diyarbakır’da Sasunlu Ermeni ‘‘Ararat Tandır Lavaş’’ fırını açtı

​Diyarbakır’da Sasunlu Ermeni ‘‘Ararat Tandır Lavaş’’ fırını açtı ​Diyarbakır’da Sasunlu Ermeni ‘‘Ararat Tandır Lavaş’’ fırını açtı
Türkiye’nin Diyarbakır kentinde Sasunlu bir Ermeni ‘‘Ararat Tandır Lavaş’’ fırını açtı. Diyarbakır’da bulunan Akunq.net haber sitesinin muhabiri, fırının sahibi Sasunlu Ermeni Erhan Yaman ile konuştu.

Yaman uzun yıllar lavaş firınların bulunduğu Muş’ta yaşadığını bildirerek yerleştiği Diyarbakır’da lavaş tandırların olmadığı için bir tandır açmak istediğini vurguladı.

Fırını açmak, gereken ekipmanları almak için Yaman Ermenistan’a geldiğini bildirdi. Ermenistan’dan Diyarbakır’a giden üstalar ekipmanları yerşeltikten sonra Yaman kendisi ve kardeşlerine lavaş pişirme teknolojilerini öğretecek üstalar bulmak üzere yine Ermenistan’a geldiğini anlattı.

Ermenistan’dan Diyarbakır’a giden Araks Martirosyan, Artur Aghekyan ve eşi Hasmik ana vatanlarında bulunmak için mutlu olduklarını ve Diyarbakır’daki ilk lavaş fırının açılmasında katkıda bulundukları için gurur duyduklarını açıkladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+