Paris terörünü önleyen Ermeni, Clint Eastwood`un filminde kendi karakterini canlandırdı - Gündem
17 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

04 Şubat 2018  

Paris terörünü önleyen Ermeni, Clint Eastwood`un filminde kendi karakterini canlandırdı

Paris terörünü önleyen Ermeni, Clint Eastwood`un filminde kendi karakterini canlandırdı Paris terörünü önleyen Ermeni, Clint Eastwood`un filminde kendi karakterini canlandırdı
Sorbonne Ünversitesi Ermeni öğretim üyesi Mark Moogalian, ABD’li film yönetmeni Clint Eastwood’un “15:17 to Paris” başlıklı yeni filminde kendi karakterini canlandırdı. Film, 2015 yılında Amsterdam –Paris treninda meydana gelen ve cesur Ermeni öğretmen tarafından önlenen terör teşebbüsünü konu alıyor.

Promiyeri 9 Şubat’ta yapılacak olan “15:17 to Paris” filminde, önlenen terör teşebbüsü günü aynı trende bulunan Moogalian’ın eşi İsabelle Moogalian da rol aldı.

Hatırlanacağı üzere, 21 Ağustos 2015 tarihinde Paris’ten Amsterdam’a doğru yol alan trende yolcu olarak bulunan Mark Moogalian, 25 yaşındaki Fas’lı terörist Syuba El-Khazzani’yi herkesten önce farketmişti. Moogalian, teröristin elinden silahını almaya çalşırken yaralanmış, sonra da trendeki diğer yolcular yardımını yetişerek daha büyük bir felaketi önleyebilmişti.

Kahramanlığı için dönemin Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından “Onur Lejyonu” Madalyasına layık görüldü. Moogalian’ın yardımına yetişen üç Amerika’lı ve bir Britanya’lı vatandaş da ödüllendirilmişti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+