​Yerevan’da Ermenistan-İsviçre iş forumu başladı - Gündem
24 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

06 Şubat 2018  

​Yerevan’da Ermenistan-İsviçre iş forumu başladı

​Yerevan’da Ermenistan-İsviçre iş forumu başladı ​Yerevan’da Ermenistan-İsviçre iş forumu başladı
Ermenistan başkenti Yerevan’da Ermenistan-İsviçre iş forumu çalışmalarına başladı. İş forumu, İsviçre Konfederasyonu Ulusal Konsey Başkanı Dominique de Buman Ermenistan’a yaptığı resmi ziyaret çerçevesinde ‘‘Ermenistan Kalkınma Fonu’’ desteğiyle düzenleniyor. Foruma Bileşim Teknolojileri, şarap üretimi, turizm ve iletişim sektörlerini temsil eden 35 iş adamı katılıyor.

Açılış konuşması yapan Ermenistan Başbakan Yardımcısı Vache Gabriyelyan İsviçre’nin hem ilişkiler hem de iş modelleri açısından Ermenistan için önemli bir ülke olduğunu vurguladı.

İş forumunda yapılacak görüşmelerinin iki ülke ekonomisinin avatajlarını araştırma açısından elverişli ve faydalı olmasını istediğini dile getiren Gabrielyan, Ermeni-İsviçreli Ticaret Odasının, Parlamentolararası dostluk grubunun faaliyetini takdirle karşıladığını vurguladı.


Gabrielyan, Ermenistan’ın tarihi, enteresan coğrafi konumunun yanı sıra ülkeye benzersiz avantajlar sağlayan ticari rejimlerde faaliyet gösterdiğini bildirdi. Bu bağlamda Başbakan Yardımcısı Ermenistan’ın İsviçreli ortaklara önerebilecek çok şeyin var olduğunu dile getirdi.



Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+