​Lübnan Cumhurbaşkanı Ermeni Apostolik Kilisesi Merkezi Eçmiadzin’i ziyaret etti - Gündem
20 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

22 Şubat 2018  

​Lübnan Cumhurbaşkanı Ermeni Apostolik Kilisesi Merkezi Eçmiadzin’i ziyaret etti

​Lübnan Cumhurbaşkanı Ermeni Apostolik Kilisesi Merkezi Eçmiadzin’i ziyaret etti ​Lübnan Cumhurbaşkanı Ermeni Apostolik Kilisesi Merkezi Eçmiadzin’i ziyaret etti
Dünya Ermenileri Katolikosu 2. Karekin Ermeni Apostolik Kilisesinin merkezi olan Ana That Kutsal Eçmiadzin’de resmi ziyareti için Ermenistan’da bulunan Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn’u kabul etti.

Dost ülke Lübnan Cumhurbaşkanının tüm dünya Ermenilerinin ruhani merkezini ziyaret etmekten duyduğu memnuniyetini dile getiren 2. Karekin Ermenistan-Lübnan arasında tarihten gelen güçlü bağların karşılıklı güvene dayalı olduğunu kaydetti.

Katolikos Cumhurbaşkanı Michel Avn’un Ermenistan ziyaretini iki ülke arasındaki farklı alanlarda ikili işbirliğinin güçlendirilmesi ve iki ülke arasındaki karşılıklı ilişkilerin daha da genişletilmesi için yeni bir ivme vereceğini umduğunu belirtti.

Katolikos, Ermeni Soykırımı'ndan kurtulan Ermenilerin, Arap halkının misafirperverliği sayesinde Lübnan'ın kutsal toprağında barınak bulduğunu söyledi. 2. Karekin bugün Diaspora’daki en geleneksel ve organize edilmiş topluluklardan birinin Lübnan’da yaşadığını bunun ispatı olduğunu kaydetti. Katolikos Lübnan makamlarının Ermeni toplumuna gösterdiği saygı ve sevgiye de dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Avn, dost ülkeye yaptığı ziyaretin Ermeni-Lübnan ilişkilerinin daha da geliştirilmesi için olumlu sonuçlar doğuracağını umduğunu belirtti.

Ermeni tarihini ve kültürünü iyi tanıdığını söyleyen Başkan Ermeni halkını güçlü inançlı cesur bir halk olarak tanıdığını belirtti.

Lübnan'daki Ermeni toplumu hakkında konuşan Avn, ülkenin ekonomik, kültürel, eğitimsel ve diğer alanlarına büyük katkılarda bulunduğundan dolayı teşekkür etti.

Haberin Diğer Resimleri ​Lübnan Cumhurbaşkanı Ermeni Apostolik Kilisesi Merkezi Eçmiadzin’i ziyaret etti

1 2Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+