SOAD Ermeni solisti Serj Tankian, Ermeni Soykırımı`nı tanıyan Hollanda`ya teşekkür etti - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

26 Şubat 2018  

SOAD Ermeni solisti Serj Tankian, Ermeni Soykırımı`nı tanıyan Hollanda`ya teşekkür etti

SOAD Ermeni solisti Serj Tankian, Ermeni Soykırımı`nı tanıyan Hollanda`ya teşekkür etti SOAD Ermeni solisti Serj Tankian, Ermeni Soykırımı`nı tanıyan Hollanda`ya teşekkür etti
ABD’li ünlü “System of A Down” (SOAD) rock grubunun Ermeni solisti Serj Tankan, Ermeni Soykırımını tanıyan Hollanda’ya teşekkür etti. Facebook’taki kendi kişisel hesabında paylaşım yapan Tankian, şu ifadelere yer verdi:

“Hollanda Parlamentosu’na ve Hollanda’daki tüm dostlarımıza bu adım için teşekkürlerimi sunuyorum. Hakikiat, jeopolitik ihtiyaçlara ve gerçek siyasete bakmaksızın hep kazanmalı!”

Tankian’a göre, Hollanda’nın bu adımı sadece tarihi gerçeklerin kabul edilmesi değil, ayrıca tüm dünyanın, Erdoğan ve taraftarlarından gitgide daha da bıktığının bir kanıtıdır.

Hatırlanacağı üzere, Hollanda Parlamentosu'nda gündeme getirilen Ermeni Soykırımı konulu iki karar, oy birliğiyle kabul edildi. Kararlardan birincisi, Ermeni Soykırımı gerçeğini kabul ediyor. İkinci karar ise her yıl Nisan ayında Ermenistan’da düzenlenen Ermeni Soykırımı anma etkinliklerine Hollandalı bakanlardan birinin hazır bulunmasını zorunlu kılıyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+