​Garo Paylan’dan Erdoğan’a tepki - Gündem
17 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

28 Şubat 2018  

​Garo Paylan’dan Erdoğan’a tepki

​Garo Paylan’dan Erdoğan’a tepki ​Garo Paylan’dan Erdoğan’a tepki
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "şehit olursa inşallah bayrağı da örtecekler" sözlerine tepki gösterdi. Paylan Erdoğan’ın bu sözleri üzerine Twitter hesabından Kahramanmaraş’ta konuşan Erdoğan'ın videosunu paylaşarak ‘‘Nasıl bir vicdansızlıktır bu! Ya alkışlayanlar... “Kutlu cinnete devam” ifadeleri de ekledi.

Kahramanmaraş'ta konuşan Erdoğan, kendisini izleyenler arasında bulunan küçük bir kız çocuğunu gördükten sonra kürsüye çıkarttı. Kız çocuğunun ağlaması üzerine "İşte bizim bordo berelilerimiz de var. Ama bordo bereliler ağlamaz" dedi. Sonrasında ise "Evet JÖH, yarbay, bordo bereli. Türk bayrağı da cebinde... Şehit olursa inşallah bayrağı da inşallah örtecekler. Her şeye hazır. Değil mi?" dedi. Kız çocuğu ise 'Evet' diyerek yanıt verdi.

Erdoğan konuşmanın devamında ''Reis bizi Afrin'e götür' tezahüratları üzerine "İnşallah hep beraber gideceğiz. Sefer görev emri olanlar hazır olsunlar. Şu an ihtiyaç yok ama..." dedi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+