​Ermenistan ve Danimarka arasında vize kolaylığı anlaşması imzalandı - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Այգ

Gündem :

15 Mart 2018  

​Ermenistan ve Danimarka arasında vize kolaylığı anlaşması imzalandı

​Ermenistan ve Danimarka arasında vize kolaylığı anlaşması imzalandı ​Ermenistan ve Danimarka arasında vize kolaylığı anlaşması imzalandı
Resmi ziyareti için Danimarka’ya giden Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan Danimarka mevkidaşı Anders Fogh Rasmussen ile görüştü. Nalbandyan’la görüşmekten memnuniyet duyduğunu söyleyen Rasmussen Ermenistan Dışişleri Bakanının yaptığı ziyaretin ikili ilişkilerine yeni bir ivme kazandıracağını belirtti.

Ermenistan-Danimarka gündemine değinen muhataplar, farklı alanlarda ikili ve çok taraflı işbirliğinin daha da geliştirilmesi yolunda fikir alışverişinde bulundular.

Görüşmede bakanlar “Ermenistan Cumhuriyeti Hükümeti ve Danimarka Krallığı Hükümeti arasında vilzelerin kolaylaştırılması hakkında” anlaşmayı imzaladı.

Ermeni ve Danimarkalı Dışişleri Bakanları, ikili siyasi diyalogun yoğunlaştırılması, ticaret ve ekonomik ilişkilerin aktifleştirilmesi ve uluslararası platformlarda işbirliğine dair konular ele aldılar. Her iki taraf da üst düzey karşılıklı ziyaretlerin ve temasların önemini vurguladı. Bu bağlamda, Dışişleri Bakanları iki ülkenin dışişleri bakanlıkları arasındaki devamlı istişarelerin önemini vurguladı.

Nalbandyan danimarka mevkidaşına Ermenistan ve AGİT (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) Minsk Grubu Eşbaşkan ülkelerinin Artsakh (Karabağ) sorununun barışçıl çözümüne yönelik sarf ettiği çabaları hakkında da bilgi verdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+