​Şavarş Koçaryan: Ermenistan, Azerbaycan tarafından her türlü provokasyona hazır olmalı - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

15 Mart 2018  

​Şavarş Koçaryan: Ermenistan, Azerbaycan tarafından her türlü provokasyona hazır olmalı

​Şavarş Koçaryan: Ermenistan, Azerbaycan tarafından her türlü provokasyona hazır olmalı ​Şavarş Koçaryan: Ermenistan, Azerbaycan tarafından her türlü provokasyona hazır olmalı
Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Şavarş Koçaryan, Azerbaycan’da yapılan geniş çaplı askeri tatbikatlar konusuna değindi. Hükümet oturumundan sonra gazetecilere konuşan Koçaryan, Ermenistan’ın her zaman Azerbaycan tarafından her türlü provokasyona hazır olması gerektiğini vurguladı.

Bakan Yardımcısı, “Doğal olarak biz hepimiz takip ediyoruz, doğal olarak her zaman karşı tarafının her adımına hazır olmalıyız. Bu durumda farklı yorumlar olabilir, seçim öncesi dönemle bağlı olduğu düşünülebilir, fakat bunlar sadece o hususla ilişikilendirilmemeli. Her zaman onların adımlarına dikkat etmeliyiz” yorumunu yaptı.

Hatırlanacağı üzere, 12-17 Mart tarihlerinde Azerbaycan’da 25.000 askerin katıldığı geniş çaplı tatbikatlar yapılıyor. Tatbikatlar sırasında askerler, “hasmın saldırısını püskürtme ve cevap verme” görevini yerine getirecek. Tatbikatlarda ayrıca Azerbaycan’ın son dönemde aldığın yeni silah sistemleri kullanılacak.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tigran Balayan’a göre, ülkesinde düzenlenen tatbikatlar hakkında AGİT üye ülkelerine haber vermeyen Azerbaycan, AGİT’e karşı üstlendiği taahhütlerini ihlal etti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+