Ermenistan Dışişleri Bakanlığı: Rusya’daki yangın faciasında zarar görenler arasında Ermeniler var - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

26 Mart 2018  

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı: Rusya’daki yangın faciasında zarar görenler arasında Ermeniler var

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı: Rusya’daki yangın faciasında zarar görenler arasında Ermeniler var Ermenistan Dışişleri Bakanlığı: Rusya’daki yangın faciasında zarar görenler arasında Ermeniler var
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Tigran Balayan Rusya’nın Kemerovo şehrinde bulunan AVM'de dün çıkan yangında zarar görenler arasında Ermeniler'in de bulunduğunu bildirdi.

Balayan Twitter'dan paylaştığı yazıda “İlk belirlemelere göre Kemerovo’daki yangından zarar görenler arasında Ermeniler de var. Ermenistan’ın Rusya Büyükelçiliği'nden ek bilgi alınca kamuoyuna bildireceğiz” ifadelerini kullandı.

Son belirlemelere göre Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Kemerovo şehrinde bulunan AVM'de dün öğle saatlerinde çıkan yangında yaşanan yangın faciasında en az 56 kişinin hayatını kaybettiği, ölenlerin en az 11'inin çocuk olduğu duyuruldu. Faciada 44 yaralı var. Yangının AVM'nin en üst katında sinema salonları ve çocuk oyun alanlarının yer aldığı kısımda çıktığı öğrenildi. 16 kişiden haber alınamıyor. Yangının başladığı dükkanın kiracısı ve AVM işletme müdürünün de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltında.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+