Almanya`da Erdoğan`ın telefon konuşması gizlice dinlendi - Gündem
16 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

27 Mart 2018  

Almanya`da Erdoğan`ın telefon konuşması gizlice dinlendi

Almanya`da Erdoğan`ın telefon konuşması gizlice dinlendi Almanya`da Erdoğan`ın telefon konuşması gizlice dinlendi
Almanya'da suç örgütü olarak kabul edilen ve davalık olan "Osmanen Germania "(Almanyalı Osmanlılar) çetesiyle ilgili bir dosya haber hazırlayan "Der Spiegel" dergisi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Berlin'deki protestolara müdahale ettiğini yazdı. Dergi, Almanya parlamentosunda Ermeni Soykırımı tasarısı görüşülürken o sırada Berlin'de bulunan ve adı sık sık söz konusu çeteyle anılan AKP milletvekili Metin Külünk ile Erdoğan arasında geçen telefon konuşmasını yayınladı.

Hessen Emniyet Müdürlüğü’nün dinlediği Külünk-Erdoğan telefon konuşmasında, Külünk 'Nasılsınız sevgili Cumhurbaşkanım' diye sesleniyor.

Ardından Berlin'deki yasa tasarıyla ilgili protesto eylemlerine değiniyor ve 'emirlerinizi bekliyorum' diyor.

Erdoğan, Külünk'e tekrar iletişime geçeceğini söylüyor ardından 'İyi geceler' diliyor. "

Almanya'da davalık olan Almanyalı Osmalılar çetesiyle sık sık gündemde olan AKP'li vekilin, geçen yıl "Almanlı Osmanlılar" çetesine yönelik silah alınması için birçok kez para akışında bulunduğu ortaya çıkmıştı. Çetenin, bu paralarla Kürtlere karşı kullanılmak üzere çeşitli silahlar aldığı tespit edilmişti. Metin Külünk, çete liderlerinden tutuklu Mehmet Bağcı ve Selçuk Şahin ile bağlantısı da Almanya'da soruşturma konusu.

Çetenin tutuklu sekiz üyesi adam yaralama, saldırılarda bulunma ve çete kurmak suçlamasıyla yargılanıyor. Duruşma Stuttgart Eyalet Mahkemesi'nde başladı.

Dava öncesi Nordrhein Westfalen (Kuzey ren Vestfalya) İçişleri Bakanı Herbert Reul, Almanyalı Osmanlılar çetesinin Erdoğan ve AKP ile ilişkisi olduğu yönünde Alman emniyetine bir rapor sunmuştu.

Duruşmada bu konu da gündeme geldi. Mahkemede savcılık, çetenin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bağlantısı olmadığını savundu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+