​Rusya Dışişleri Bakanı ile AGİT Genel Sekreteri, Karabağ konusunu ele alacak - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

30 Mart 2018  

​Rusya Dışişleri Bakanı ile AGİT Genel Sekreteri, Karabağ konusunu ele alacak

​Rusya Dışişleri Bakanı ile AGİT Genel Sekreteri, Karabağ konusunu ele alacak ​Rusya Dışişleri Bakanı ile AGİT Genel Sekreteri, Karabağ konusunu ele alacak
Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Genel Sekreteri Thomas Greminger, yapacakları görüşmede Dağlık Karabağ’a dair konular da ele alacak.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi temsilcisi Maria Zakharova, konuyla ilgili şu açıklamasını yaptı: “5 Nisan’da Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Güvenlik Konferansına katılmak üzere Moskova’ya gelecek olan AGİT Genel Sekreteri ile görüşecek”.

Rusya’nın, AGİT’i Avrupa-Atlantik bölgesinde toplumsal güvenliği sağlayabilecek önemli bir kurum olarak gördüğünü vurgulayan Zahkarova, “Dağlık Karabağ çatışmasının normalleştirilmesinde AGİT’in rolü ile ilgili karşılıklı değerlendirmelerin yapılacağı öngörülüyor” diye ekledBu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+