İstanbul Ermenileri, Avrupa Ermeni Oyunlarında zaferler kutladı - Spor
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Spor :

03 Nisan 2018  

İstanbul Ermenileri, Avrupa Ermeni Oyunlarında zaferler kutladı

İstanbul Ermenileri, Avrupa Ermeni Oyunlarında zaferler kutladı İstanbul Ermenileri, Avrupa Ermeni Oyunlarında zaferler kutladı
Avrupa Ermeni Oyunları'nda Türkiye'yi temsil eden İstanbul Ermenileri şampiyon oldu. Avrupa Ermenilerini bir araya getiren Avrupa Ermeni Oyunları'nda (EURO Armenian Games), her yıl Avrupa'nın farklı şehrinde düzenleniyor.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da 30 Mart-1 Nisan tarihlerinde yapılan oyunlara Türkiye'den İstanbul takımları “Bolsohay”, “Sahakyan Basketbol”, “Anatolia Futsal” ve “İstabolis” katıldı.

bu yıl 12 ülkenin katıldığı Avrupa Ermeni Oyunları'nda futsal şampiyonu “Bolsohay”, finalde Paris Nubar takımını 2-1 yendi. “Bolsohay” Futsal Takımı'ndan Harutyun Kuran, turnuvanın en iyi kalecisi olarak tanındı.

Satrançta “Bolsohay” oyuncusu Ari Kiremitçiyan da 10'da 10 yaparak şampiyonluğu elde etti. “Bolsohay” Voleybol Takımı da Ermenistan'ın “Adaam” takımını 2-0 yenerek şampiyon oldu. “Sahakyan” Basketbol takımı ise finalde “Ararat Viyana” takımını 32-12 yenerek zafer kutladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+