ABD`de Erdoğan`ın korumalarının protestoculara saldırısına katılan iki kişiye hapis cezası - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

07 Nisan 2018  

ABD`de Erdoğan`ın korumalarının protestoculara saldırısına katılan iki kişiye hapis cezası

ABD`de Erdoğan`ın korumalarının protestoculara saldırısına katılan iki kişiye hapis cezası ABD`de Erdoğan`ın korumalarının protestoculara saldırısına katılan iki kişiye hapis cezası
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2017 yılı Mayıs ayında Washington ziyareti sırasında koruması ile beraber Türkiye Büyükelçiliği rezidansı önündeki protestoculara saldırıan Eyüp Yıldırım ve Sinan Narin'e 1'er yıl 1'er gün hapis cezası verildi. Tutuklu yargılanan Yıldırım ve Narin'in 19 yıla kadar hapsi isteniyordu.

"Nefret suçuyla ağırlaştırılan, şiddet suçu işlemeye teşebbüs" suçlarından 1 yıla kadar hapsi istenen Narin ile Yıldırım'ın savcılıkla vardığı anlaşmayı yargıç kabul etti.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Mayıs 2017'de Washington'daki Türk Büyükelçiliği binası onunda protesto eylemiyle karşılanmıstı. Dünya önde gelen TV kanllarından "Amerikan sesi"nin yayınladığı videoda Erdoğan’ın korumasına saldırma talimat verdiği görüntülenmişti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+