Ermenistan Polisi`nden uyarı: Yasa dışı protestօları durdurun - Gündem
15 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Արամազդ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

18 Nisan 2018  

Ermenistan Polisi`nden uyarı: Yasa dışı protestօları durdurun

Ermenistan Polisi`nden uyarı: Yasa dışı protestօları durdurun Ermenistan Polisi`nden uyarı: Yasa dışı protestօları durdurun
Ermenistan polisi, ülkede 17 Nisan’da Parlamento'da yapılan oylama ile Başbakan seçilen Serj Sarkisyan'ın bu göreve aday gösterilmesinden itibaren gerçekleştirilen kitlesel protestolar ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Polis'in Basın Dairesi'nden yapılan açıklamada 13 Nisan’dan beri başlayan yasa dışı protesolara katılan göstericilerin, faaliyetleriyle diğer vatandaşlarının haklarını, devlet makamlarının ve örgütlerin düzenli çalışmalarını kısıtladıkları bildirildi.

Protestoları durdurma çağrısı yapan açıklamada “Ermenistan polisi bugüne kadar protestoculara hoşgörülü davranarak yapıtığı sayısız açıklama ile yasa dışı faaliyelerini önlemeye çalıştı. Bu gösteriler, kişilere şiddet kullanılarak, mülklere zarar verilerek vatandaşların hayatı ve sağlığını, kamu güvenliğini tehlikeye atan kitlesel karışıklığa yol açılıyor” ifadelerine yer verildi.

Polis, protesoyu düzenleyen kişilerin yapılan açıklamalardan ve uyarılardan sonra yasa dışı faaliyetlerine devam ettiklerini duyurdu.

Protesto liderlerinin yasa dışı eylemlerin sona erdirmelerini talep eden Polis, talebin yerine getirilmemesi takdirde gösteriye orantılı tedbirler ele alıp müdahale edeceğini açıkladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+