Putin’den Sarkisyan’a tebrik mesajı - Gündem
23 Şubat 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ծմակ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

18 Nisan 2018  

Putin’den Sarkisyan’a tebrik mesajı

Putin’den Sarkisyan’a tebrik mesajı Putin’den Sarkisyan’a tebrik mesajı
17 Nisan’da Ermenistan Parlementosu tarafından Başbakan seçildiken sonra Ermenistan eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkiysan’a dünya liderlerinden tebrik mesajları geliyor. Serj Sarkisyan’ı yeni görevi nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de kutladı.


Putin’in mesajı şöyle:

“Başbakanlık görevini üstlenmeniz vesilesiyle sizi tebrik ediyorum. Bu göreve seçilmeniz, yüksek üne sahip olmanızın ve Ermenistan’ın yüzleştiği sosyal-ekonomik sorunların çözülmesi için yapılan reförm politikasına büyük desteğinizin bir kanıtıdır.

Eminim ki hükümet başkanı olarak, ülkelerimiz arasındaki dostluk, müttefik ilişkilerin güçlendirilmesine katkıda bulunacaksınız.”

Putin Sarkisyan’a sağlık, refah ve yeni başarılar diledi.

17 Nisan’da Ermenistan parlamentosu yeni Başbakanını seçti. Başbakan seçimi Parlamentonun özel oturumunda gerçekleştirildi. Açık oylama ile yapılan seçim neticesinde, oylamaya katılan 94 milletvekilinden 17’si “Hayır” oyu kullanırken 77’si ise Serj Sarkiyan’ın lehine oy kullandı. Böylece Serj Sarkisyan üçüncü kez Ermenistan’ın en önemli makamına seçilmiş oldu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+