Karabağ Cumhurbaşkanı Savunma Ordusunun yeni silahlarla donatıldığını bildirdi - Gündem
20 Eylül 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արագած / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

19 Nisan 2018  

Karabağ Cumhurbaşkanı Savunma Ordusunun yeni silahlarla donatıldığını bildirdi

Karabağ Cumhurbaşkanı Savunma Ordusunun yeni silahlarla donatıldığını bildirdi Karabağ Cumhurbaşkanı Savunma Ordusunun yeni silahlarla donatıldığını bildirdi
19 Nisan'da Meclisin genel kurulunda yıllık raporu sunan Artsakh (Karabağ) Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Bako Sahakyan, Savunma Ordusu’nun yeni teçhizatlar teslim aldığını, ordu içinde yapısal değişiklikler yapıldığını ve bazı silahları çeşitlerinin değiştirildiğini belirtti.

2017 yılında yapılan çalışmaları sayesinde ordunun savaş kabiliyetinin arttığını söyleyen Sahakyan "Askeri-teknik bileşen hakkında gelince, ordunun silah ve askeri teçhizatını modernize etmek ve yenilemek için kapsamlı çalışmaların yapıldığını belirtmek isterim,

Savunma sanayi faaliyete geçti, yeni silah örnekleri hazırlandı ve bazı silahlar üzerine hala çalışıımalar sürüyor. İzleme sisteminin modernizasyonu devam etti” ifadelerini kullandı.

Halen korunan alanlara yerleştirilen termal kameralar gereken tüm alanları kapsıyor. Telsiz ve haberleşme sisteminin modernizasyon süreci çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı.

Bako Sahakyan, düşmanın keşif ve sabotaj timlerini imha edilmesi amacıyla askeri mevzilerine uzaktan kumanda edilen atış sistemleri yerleştirildiğini söyledi. Bunların bir kısmının termal kameralarla birleştiğini de ekledi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+