Ermenistan’ın ikinci büyük partisinden sürpriz bir adım! Protestolara katılmaya çağırdılar - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

25 Nisan 2018  

Ermenistan’ın ikinci büyük partisinden sürpriz bir adım! Protestolara katılmaya çağırdılar

Ermenistan’ın ikinci büyük partisinden sürpriz bir adım! Protestolara katılmaya çağırdılar Ermenistan’ın ikinci büyük partisinden sürpriz bir adım! Protestolara katılmaya çağırdılar
Ermenistan Parlamentosunun ikinci büyük partisi olan “Müreffeh Ermenistan”, 11 gün boyunca ülke çapında düzenlenen protestoları desteklemek için tabanını sokaklara inmeye çağırdı.

Müreffah Ermenistan Partisi Yüksek Siyasi Konseyi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Müreffeh Ermenistan Partisi ve bizzat Genel Başkanı Gagik Tsarukyan protesto dalgasına katılacağını ve halkın yanında olduğunu ilan etmişti. Bundan dolayı bütün partili arkadaşlarımızı başkent Yerevan’da ve ülke genelinde seferberlik olmaya, sokaklara çıkmaya ve halkın yanında saf tutmaya çağırıyoruz. Biz hep halkımız ve vatandaşımızın yanında durduk ve durmaya da devam edeceğiz”.

25 Nisan’da Ermenistan’da Başbakan vekili Karen Karapetyan ve muhalif milletvekili, 11 gün boyunca ülke çapında düzenlenen protestoların lideri Nikol Paşinyan arasında düzenlenmesi öngörülen görüşme iptal edildiğini bildirildi.

Bunun üzerine Paşinyan Yerevan’da iktidara karşı protesto eylemleri tekrar başladı.

Karapetyan ise “iç siyasi durumu ve bunun olası çözümü bulmak” için Parlamento ve Parlamento dışı güçlerin katılımıyla görüşme düzenlemek için Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'a başvurdu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+