Ermenistan’da muhalefet ve hükümet arasında uzlaşma sağlanmadı - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

25 Nisan 2018  

Ermenistan’da muhalefet ve hükümet arasında uzlaşma sağlanmadı

Ermenistan’da muhalefet ve hükümet arasında uzlaşma sağlanmadı Ermenistan’da muhalefet ve hükümet arasında uzlaşma sağlanmadı
25 Nisan’da Ermenistan’da Başbakan vekili Karen Karapetyan ve muhalif milletvekili, 11 gün boyunca ülke çapında düzenlenen protestoların lideri Nikol Paşinyan arasında düzenlenmesi öngörülen görüşme iptal edildi.

Hem Karapetyan hem de Paşinyan görüşmenin iptali hakkında açıklama yaparak halka hitap etti.

25 Nisan’daki görüşmenin basın mensupları için açık geçmesini talep ettiğini bildiren Paşinyan, halkı huzurlu itaatsızlığını devam ettirmeye çağırdı: “Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi (ECP) Serj Sarkisyan’ın istifasını iktidarını korumak için kullanmak istiyor. Bu, mevcut duruma yanlış değerlendirmelerin sonucudur. ECP iktidarda kalamaz. 25 Nisan'da saat 11:00’da protesto eylemlerini başlatmaya çağırıyorum, saat 19:00’da ise Cumhuriyet Meydanı’nda toplanacağız.”

Karen Karapetyan yaptığı açıklamada Paşinyan'ın buluşma formatına, gündemine ilişkin tek taraflı talepler öne sürdüğü için görüşmenin iptal edildiğini duyurdu. Karapetyan “Bu talepler müzakere veya diyaloga götürmeyecek, ancak kendi görüşünü, gündemini ileri sürmek demektir” dedi.

Karapetyan “iç siyasi durumu ve bunun olası çözümü bulmak” için Parlamento ve Parlamento dışı güçlerin katılımıyla görüşme düzenlemek için Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'a başvurdu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+