Nikol Paşinyan Tüm Ermeniler Katolikosu ile görüştü - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

29 Nisan 2018  

Nikol Paşinyan Tüm Ermeniler Katolikosu ile görüştü

Nikol Paşinyan Tüm Ermeniler Katolikosu ile görüştü Nikol Paşinyan Tüm Ermeniler Katolikosu ile görüştü
Ermenistan’daki protestoların lideri, muhalif milletvekili Nikol Paşinyan, Tüm Ermeniler Katolikosu II Garegin ile bir araya geldi.

Görüşme hakkında Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda, Paşinyan “Biraz önce Echmiadzin'de, Tüm Ermeniler Katolikosu II Garegin’le görüştüm. Ülkedeki durumu ve çözüm yollarını tartıştık” diye yazdı.

“Sivil Sözleşme” Partisi Başkanı, muhalif milletvekili Nikol Paşinyan, Ermenistan başkenti Yerevan’da 13 Nisan’dan beri Serj Sarkisyan’a karşı protestolar başlatmıştı.

Ermenistan’da eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın Başbakanlığa aday gösterilmesinden beri başlayan proteso eylemleri “Adım at, Serj’i reddet” sloganı altında geçiyordu.

11 gün süren protestoların sonucunda Sarkisyan 23 Nisan'da görevinden istifa etti. 25 Nisan’da Paşinyan ve hükümet yönetimini üstlenen Başbakan Vekili Karen Karapetyan arasında huzrulu bir şekilde iktidarı devretme müzakerelerinin başlaması öngörülüyordu. Ancak Karapetyan ve Paşinyan arasında uzlaşma sağlanmadı. Yapılması öngörülen görüşme iptal edildiğinden sonra Paşinyan protesto eylemlerine devam edecekleri açıklaması üzere binlerce kişi yine sokaklara döküldü.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+