Kanadalı Ermeni oyuncu: Ermenistan’a göç başlanmalı - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

01 Mayıs 2018  

Kanadalı Ermeni oyuncu: Ermenistan’a göç başlanmalı

Kanadalı Ermeni oyuncu: Ermenistan’a göç başlanmalı Kanadalı Ermeni oyuncu: Ermenistan’a göç başlanmalı
Dünyaca ünlü Kanadalı Ermeni oyuncu Arsine Khanjyan Ermenistan’ın tarihi günler yaşadığı bu dönemde Yerevan’da bulunuyor. Protesto eylemlere katılan ünlü oyuncu mitingte göstericilere seslenerek “Hayatım boyunca bir yerde birikmiş bu kadar gülen yüzü görmemişim. Bugün sizin faaletlerinizle bana gülücüğün anlamını gösterdiniz. Siz taleplerinizi açık elleriniz ve gülücüğünüzle zorladınız. Gülücüğünüzle bu devrimi başardınız” ifadelerini kullandı.

Protestoların lideri Nikol Paşinyan'ın 1 Mayıs’ta Başbakan seçileceğinden hiç kuşku duymadığını dile getiren Khanjyan “Devrim sonuna gelir ama faaliyetleriniz, sivil göreviniz devam edecek” dedi.

Paşinyan tarafından yapılacak değişikliklerin zaman alacağını dile getiren Khanjyan halkı sabırla ve sevgilye beklemeye çağırdı.

Diaspora Ermenilere seslenen Kanadalı oyuncu şunları kaydetti: “Yaşadığınız ülkelerde Ermenistan’ın vatandaşlarıyla dünyaya bir örnek verdiğini gördünüz. Yeni gerçekleri izlemek, katılmak ve kabul etmek bizim görevimizdir. Ermenistan’a her türlü ister ekenomi, ister mesleki, ister Eski isterse Yeni Diasporadan, ister Rusya’dan, isterse ABD’den göç başlanmalı.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+