Serj Tankian yakında Yerevan`daki protestoculara katılacağını açıkladı - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

02 Mayıs 2018  

Serj Tankian yakında Yerevan`daki protestoculara katılacağını açıkladı

Serj Tankian yakında Yerevan`daki protestoculara katılacağını açıkladı Serj Tankian yakında Yerevan`daki protestoculara katılacağını açıkladı
“System of a Down” grubunun Ermeni solisti Serj Tankian çok yakında Yerevan'a gelip binlerce protestoculara katılmasını söyledi.

Tankian Facebook sayfasından paylaştığı yazıda şu ifadelere yer verdi:

"Bu güne kadar vahim bir virüsle bulaştığım için size katılamadığım için çok üzgünüm. Ancak dikkatle takip ederek ihtiyaç gördüğüm anlarda yorumlarda bulunuyordum. Yakında sizde olacağıma dair söz veriyorum. Adaletsizliğin yıllarca sürmesinden sonra biz bu mücadeleyi kazandık. Ülkemizin bugünü ve yarını sizin düzenlediğiniz barışçıl gösterilere bağlı."

Tankian protestoların lideri Nikol Paşinyan'ın Ermenistan'ı yöneteceğinde ülkede birçok reform yapılacağını ileri sürdü.

Dün 1 Mart'ta iktidardaki Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi'nin (ECP), protestoların lideri Nikol Paşinyan'ın Parlamento tarafından başbakan makamına seçildiğini engellemekten sonra 2 Nisan'da binlerce insan Ermenistan'da yüzlerce yol trafiğe kapattı. Devletlerarası yolların da kapalı olduğu Ermenistan'da Zvartnots uluslararası Havalimanının yolu da trafiğe kapatılmış durumda.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+