İstanbul Ermeni Kilisesi`ne saldıran kişi hastaneye yatırıldı - Gündem
25 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

04 Mayıs 2018  

İstanbul Ermeni Kilisesi`ne saldıran kişi hastaneye yatırıldı

İstanbul Ermeni Kilisesi`ne saldıran kişi hastaneye yatırıldı İstanbul Ermeni Kilisesi`ne saldıran kişi hastaneye yatırıldı
Kadıköy'deki Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin duvarına ırkçı yazı yazan ve kapısının önüne çöp döken Serdar K., ruh sağlığı sorunu olduğu iddiasıyla hastaneye yatırıldı.

Ermeni Kilisesi’ne karşı ırkçı saldırısı nedeniyle dün mahkemeye çıkarılan Serdar K., mahkeme tarafından adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. Bugün ise Serdar K., tedavi görmesi için polis ekipleri tarafından Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hatırlanacağı üzere, günler önce İstanbul Kadıköy’de bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi’ne karşı çirkin bir saldırı gerçekleştirilmişti. Kilisenin kapısının önüne çöp konteynerı boşaltılmış, duvarına ise “Bu vatan bizim” ırkçı yazısı yazılmıştı.

Kilise resimlerinin sosyal medyada yayınlanmasından sonra Kadıköy Belediyesi saldırıyı kınadığını açıklamış, polis ekipleri ise çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerinden kimliği tespit edilen S.K.’yı yakalamıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+