Ermenistan Cumhurbaşkanı: Göstericiler ve polis arasında durmaya hazırım - Gündem
22 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

07 Mayıs 2018  

Ermenistan Cumhurbaşkanı: Göstericiler ve polis arasında durmaya hazırım

Ermenistan Cumhurbaşkanı: Göstericiler ve polis arasında durmaya hazırım Ermenistan Cumhurbaşkanı: Göstericiler ve polis arasında durmaya hazırım
The Independen” gazetesine konuşan Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Ermenistan’daki mevcut durumu değerlendirdi.

Yerevan’daki protestolar sırasında kendisinin, muhalif lider Nikol Paşinyan ve iktidar arasında üstlendiği arabulucu rolüne değinen Sarkisyan, durumun çok zor olduğunu ve ofiste oturup arabuluculuk yapabileceğinin imkansız olduğunu vurguladı.

22 Nisan’da protesto lideri Paşinyan ve Başbakan Serj Sarkisyan’ın arasında yapılan sonuçsuz müzakerelerden kısa süre sonra Paşinyan ve protesto diğer liderlerinin tutuklandığına tepki gösterdiğini bildiren Cumhurbaşkanı “Bu olaydan sonra Başbakan Sarkisyan ve diğer yetkilileri ile görüştüm. Kapalı kapılar arkasında yapılan görüşmeler gizli kalacak, ama sonuçlar her şeyi anlatıyor. Bir şey ters giderse yine sürece dahil olmaya, gerekirse protestocular ve polis arasında durmaya hazırım” ifadelerinin altını çizdi.

Hatırlanacağı üzere 13 Nisan’dan beri Yerevan’da eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın Başbakanlığa aday gösterilmesine karşı protestolar başlamıştı. 17 Nisan’da Başbakan görevine seçilen Sarkisyan, ülke çapında düzenlenen protestolar sonucu 23 Nisan’da görevinden istifa etmişti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+