Son iki yılda Ermenistan`da 12 yeni havayolu şirketi seferlere başladı - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

08 Mayıs 2018  

Son iki yılda Ermenistan`da 12 yeni havayolu şirketi seferlere başladı

Son iki yılda Ermenistan`da 12 yeni havayolu şirketi seferlere başladı Son iki yılda Ermenistan`da 12 yeni havayolu şirketi seferlere başladı
Ermenistan Cumhuriyeti’nin havayollarının uçuş yelpazesi önemli oranda genişletildi. Ermensitan Hükümetine bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün raporuna göre, son iki yılda Ermenistan pazarına 12 yeni havayolu şirketi girdi (Armenia Aircompany, Brussels Airways, Qatar Airways, Wataniya Airways, Germania Fluggesellschaft, Arkia Israeli Airlines, Cham Wings, Air Cairo, Turkmenistan Airlines, Red Wings, Nordwind Airlines, Pobeda). Daha once ülkede faaliyetlerini durduran iki havayolu şirketi de yeniden seferlere başladı (Belavia, Czech Airlines). Ayrıca 12 yeni yöne seferlere başlandı (Lion, Brüksel, Doha, Kuveyt, Berlin, Prag, Tel Aviv, Şam, Şarm El-Şeyh, Aşkabad, Frankfurt, Astana).

Son iki yılda Ermensitan’ın ikinci havalimanı olan “Şirak” Havalımanı yeniden hizmete açıldı. İleride ise Ermenistan – Avrupa Birliği arasında kapsamlı hava taşımacılığı anlaşmasının imzalanması bekleniyor. Bu anlaşma sayesinde AB ülkeleri ile serbest pazar kurulacak ve Ermenistan’da AB standartları uygulanacak.

Bu dönem içerisinde yabancı havayolu şirketleri ile çalışan 21 pilot ülkeye dönerek Ermenistan havayolları ile çalışmaya başladı. Ayrıca 50 yeni hostes için iş imkanı sağlandı. Önümüzdeki dönemde ise Ermenistan’da ilk kez sivil helikopterler hizmete girecek. Ermenistan vatandaşları ile turistlerin, “Robinson R66” ve “AIRBUS EC130T2” helikopterlerle hem Ermenistan’da, hem Ermenistan’ın hava sınırlarının dışına uçuşlar yapma imkanı olacak.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+