SOAD solisti Tankian Ermenistan’da - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

08 Mayıs 2018  

SOAD solisti Tankian Ermenistan’da

SOAD solisti Tankian Ermenistan’da SOAD solisti Tankian Ermenistan’da
Dünyaca ünlü Ermeni rock müzisyen, System of A Down (SOAD) rock grubu solisti Serj Tankian 7 Mayıs akşamleyin son dönemde Ermenistan’ı sarsan protesto eden halkın yanında olmak için Yerevan’a geldi.

Ermenistan Başbakan adayı ve muhalefet lideri Nikol Paşinyan Zvartnots Uluslararası Havalimanında Tankian’ı karşıladı ve birlikte Yerevan Cumhuriyet Meydanı’na hareket etti. Tankian’ı havalimanına karşılamak için çok sayıda hayranı gelmişti.

SOAD solistinin Ermenistan yolundayken sosyal medyada yaptığı “Geliyoruz, ama konser olmayacak” açıklamasına rağmen Cumhuriyet Meydanı’nda binlerce kişi toplandı.

Meydanda halka hitap eden ünlü rock müzisyen “Affedersiniz fiziksel olarak bu güzel devrimden geç kaldım, ama tüm Diaspora Ermenileri gibi benim ruhum de son 2 hafta boyunca burdaymış. Sevgil halkım huzurlu protestolarla Ermeni milleti için gurur duyulacak bir vatan kurabileceğinizden dolayı size minnettarım” dedi.

Hatırlanacağı üzere, 13 Nisan’da Ermenistan’da eski Cumhurbaikanı Serj Sarkisyan’ın Başbakanlığa aday gösterilmesine karşı muhalif lider Nikol Paşinyan’ın önderliğinde protestolar başlamıştı. 17 Nisan’da protestolara rağmen Parlamento Sarkisyan’ı Başbakan görevine seçince protesto dalgası tüm ülkeye yayıldı. 23 Nisan’da kitlesel gösterilerin baskısıyla Sarkisyan istifa etti. Parlamento yeni Başbakan seçmek üzere topladığı 1 Mayıs’ta Başbakanlığa tek aday olan Paşinyan’a karşı oy kullanarak Başbakanlık seçimini 1 hafta ertelemiş oldu. 8 Mayıs’ta yapılacak 2. turda tek aday olarak seçime giren Paşinyan’ın Başbakan seçilmesi bekleniyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+