Paşinyan Soçi’de Belarus ve Kırgızistan Cumhurbaşkanları ile görüştü - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

15 Mayıs 2018  

Paşinyan Soçi’de Belarus ve Kırgızistan Cumhurbaşkanları ile görüştü

Paşinyan Soçi’de Belarus ve Kırgızistan Cumhurbaşkanları ile görüştü Paşinyan Soçi’de Belarus ve Kırgızistan Cumhurbaşkanları ile görüştü
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Avrasya Ekonomi Birliği’nin (AEB) üyesi ülkelerin liderlerinin toplantısına katılmak üzere Rusya’nın Soçi kentine bir çalışma ziyaretinde bulunuyor.

Paşinyan ziyaret çerçevesinde AEB üyesi Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko ile bir araya geldi. Lukashenko Ermenistan-Belarus ilişkilerinde sorun olmadığını ve olmayacağını dile getirerek “Gerçekten konuşulacak çok şeyin var olduğu için bu görüşmeyi bekliyorudum” dedi.

Ermenistan Başbakanına ikili ilişkileri hakkında dataylı bilgiler vermeye hazır olduğunu bildiren Lukashenko “Belarus ile ilgili her şeyi, kardeş Ermeni halkı ve devletinize dair tutumumuzu bizzat benden duymanız çok önemli. Bu durumdan çok onurlu ve dürüst çıktınız. Afferin size" ifadelerini kullandı.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ile Yerevan’daki durumu görüştüğünü bildiren Belarus Cumhurbaşkanı “Eskisi gibi bize güvenebilirsiniz. Bize çok yakın Ermeni halkına olan politikamız asla değişmez. Bunu ben söz veriyorum” ifadesinin altını çizdi.

Ermenistan Başbakanı’nın bugün Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooranbay Ceenbekov ile de buluştuğu açıklandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+