Rusya`lı Ermeni judocu, Avrupa Kupası`nda kutladığı zaferini Ermenistan`a ithaf etti - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

15 Mayıs 2018  

Rusya`lı Ermeni judocu, Avrupa Kupası`nda kutladığı zaferini Ermenistan`a ithaf etti

Rusya`lı Ermeni judocu, Avrupa Kupası`nda kutladığı zaferini Ermenistan`a ithaf etti Rusya`lı Ermeni judocu, Avrupa Kupası`nda kutladığı zaferini Ermenistan`a ithaf etti
Rusya’yı temsil eden Ermeni judocu Paylak Galoyan, Avrupa Judo Kupasını kazandı. “İnstagram”daki kişisel sayfasında sevincini paylaşan sporcu, zaferini Ermenistan’a ithaf ettiğini duyurdu.

Galoyan, “Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bana karşı olanlara daha çok teşekkürlerim var, çünkü Siz beni daha çok başarıya teşvik ettiniz. 5 yıl boyunca uluslararası yarışmalarda finale çıkamıyordum. Dün ise Tanrı’nın yardımıyla rakibimi yenebildim. Zaferimi halkıma ve Ermenistan’a ithaf ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca antrenörlerine de teşekkür eden sporcu, Rusya’yı temsil etmesinin, kendi vatanını unutmuş olduğu anlamına gelmediğini vurguladı.

Hatırlanacağı üzere, 12 ve 13 Mayıs tarihlerinde “Orenburjye” Spor ve Kültür Kompleksinde 9. Avrupa Judo Kupası yarışmaları gerçekleştirildi. Yarışmalara, Avrupa ve Asya’nın 16 ülkesinden gelen 300’e yakın sporcu katıldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+