Tekerlekler üzerinde Etno-mutfak- Bulgaristan’da geleneksel Ermeni mutfağı - Gündem
15 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Արամազդ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

16 Mayıs 2018  

Tekerlekler üzerinde Etno-mutfak- Bulgaristan’da geleneksel Ermeni mutfağı

Tekerlekler üzerinde Etno-mutfak- Bulgaristan’da geleneksel Ermeni mutfağı Tekerlekler üzerinde Etno-mutfak- Bulgaristan’da geleneksel Ermeni mutfağı
11-15 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde, bu kennte faaliyet gösteren ʺMiasinʺ Fonu inisiyatifiyle ʺTekerlekler üzerinde Etno-mutfakʺ Geleneksel Mutfak Festivali düzenlendi. Festivalde İtalyan, Rus, Ermeni, Yahudi ve Türk ekmek türleri ve bu ülkelerin geleneksel mutfaklarından örnekler sunuldu.

Festivalde 13 Mayıs Ermeni Geleneksel Mutfağı Günü idi, bunun açılış törenine Ermenistan’ın Sofya Büyükelçisi Armen Sarkisyan da katıldı. Plovdiv Ermeni Kültürü Enformasyon Merkezi kurucusu ve ʺMiasinʺ Fonu üyesi Aghavni Gevorgyan, Ermeni standında Ermeni lavaşını tanıttı, bunun 3000 yıllık bir tarihi olduğu ve 2014 yılında UNESCO İnsanlığın Maddi Olmayan Kültürel Mirası Listesine alındığını ifade etti. Standda Ermeni hamurişi ve tatlılar, salatalar da yer aldı. Tüm etkinlik esnasında katılımcılar Ermeni müziğinin de tadını çıkardılar.Bu haber ne.....m kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+