Seferov’dan Ermeni askeri kurtaran Litvanya’lı subaya ödül - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

17 Mayıs 2018  

Seferov’dan Ermeni askeri kurtaran Litvanya’lı subaya ödül

Seferov’dan Ermeni askeri kurtaran Litvanya’lı subaya ödül Seferov’dan Ermeni askeri kurtaran Litvanya’lı subaya ödül
Seferov’dan Ermeni askeri kurtaran Litvanya’lı subaya ödül[Seferov’dan Ermeni askeri kurtaran Litvanya’lı subaya ödül]Ermenistan Savunma Bakanlığı, Litvanya’lı asker Yüzbaşı Saulius Paliulis’i ödüllendirdi. 2004’te Ermeni subay Gurgen Margaryan’ı öldürdükten sonra diğer Ermenistanlı subay Hayk Makuçyan’ı öldürmeye çalışan Azerbaycanlı subay Ramil Seferov’a Paliulis engel olmuştu.

Litvanya’lı subay Ermeni askerin hayatını kurtarmak için Savunma Bakanlığı tarafından “Vazgen Sargsyan” madalyasını aldı. Madalyayı Ermenistan’ın Litvanya, Letonya ve Estonya Büyükelçisi Tigran Mkrtçyan takdim etti.

Twitter üzerinden haberi aktaran Mkrtçyan “Paliulis’e Ermenistan Savunma Bakanlığı madalyasını takdim etmek benim için şereftir” diye yazdı.

Hatırlanacağı üzere 2004 yılında Azeri subay Ramil Seferov Macaristan’da katıldığı NATO seminerinde, Ermeni subay Gurgen Margaryan’ı uykusunda 16 balta darbesiyle katletmişti.

Macar mahkemelerince ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Azeri subay Ramil Seferov 2012 yılında ülkesine iade edilmişti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in özel bir kararname ile affettiği Seferov daha sonra ülkesinde kahraman ilan etmiş.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+