​Akhoyan: ``Ankara, Ermenistan ile ilişkileri normalleştirmeye hazır değil`` - Gündem
20 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

19 Mayıs 2018  

​Akhoyan: ``Ankara, Ermenistan ile ilişkileri normalleştirmeye hazır değil``

​Akhoyan: ``Ankara, Ermenistan ile ilişkileri normalleştirmeye hazır değil`` ​Akhoyan: ``Ankara, Ermenistan ile ilişkileri normalleştirmeye hazır değil``
Uluslararası ''Batı Ermeni Ulusal Kongresi'' örgütü konsey üyesi Aragats Akhoyan Ankara'nın, Azerbaycan politikasının etkisini alırken Ermenistan ile ilişkileri normalleşmeye hazır olmadığını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım'ın ''Ermenistan Türkiye'ye karşı olan toprak taleplerinden vaz geçmeli'' açıklamasını yorumlayan Akhoyan, ''Sanırım Türkiye iktidarlarıaçıklamalarında samimi değiller ve şimdi Ermenistan ile ilişkileri normalleştirmeden farklı bahanelerle kaçınmaya çalışıyorlar. Ankara, Azerbaycan'ın tutumuna karşı olan herhangi bir adım atmayacak'' diye açıkladı.

Akhoyan aynı zamanda Türkiye'nin bir taraftan İsrail'i ''terörist bir ülke ''adlandırıp, öte taraftan ise Bakü ile İsrail arasındaki yakın ve çoktaraflı işbirliğine göz yumduğunun tuhaf olduğunu vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+